Ziemassvētku
Gints Kristians

Ziemassvētku kaujas 1917 ~ 2019

Publicēja Gints Kristians, pirms 2 gadiem

www.phovid.net

Kārlis Keisterspirms 2 gadiem

Citēts Gints Kristians
uz pasākumu ierodas jaunieši un bērni, nav nepieciešams traumēt viņus!

Dažreiz nenāktu par skādi, lai jaunatnei nerodas maldīgs priekšstats, daļēji balstīts arī no datorspēlēm. Ka karš ir izklaide, romantisks tuss draudzīgā veču bariņā, mežā sēžot pie ugunskura un dziedot brašas dziesmas, stāstot varoņsāgas un uzcepot kādu desiņu. Un nav nekādu varoņu karā, ir tikai mirušie un tie kuriem paveicās palikt dzīviem, ar sakropļotām dvēselēm.


Gints Kristianspirms 2 gadiem

(y)

Kārlis Keisterspirms 2 gadiem

Nekad neesmu sapratis šo pieaugušu cilvēku dīvaino vēlmi uzspēlēt kariņu. 


Gints Kristianspirms 2 gadiem

Un kā ar filmām par karu? Neskaties? Drīz būs jaunais "Dvēseļu Putenis", neskatīties, neinteresē?

Kārlis Keisterspirms 2 gadiem

Filmas par karu skatos, esmu kinofans, bet reti, jo labas bez patosa, teatrālisma un kara romantizēsanas ir ļoti, ļoti maz. Daudz vairāk skatos dok.filmas jo vēsture interesē. Bet es jau runāju par tām pēdējā laikā populārajām kara spēlītēm, nevis filmu uzņemšanu. Tīrā mētelītī teatrāli uzkaroties uz dzeloņdrātīm diez vai tas vīrs izbaudīs visas kara šausmas.. Būtu pāris mēnešus pasēdējis vienā apģērbā dubļainā bedrē savos izkārnījumos un citu asinīs, un tad ar izgāztām zarnām uzkāries uz drātīm, kur visapkārt karājas un izmētātas ložmetēju un artilērijas sarautas cilvēku ķermeņu daļas..

Gints Kristianspirms 2 gadiem

Tavs viedoklis saprotams! Viss ok!
Personīgi, es neuzskatu, ka ATCERES PASĀKUMI ir pieaugušu kara spēlītes! Uz šo pasākumu sanāk ļoti daudz cilvēku! It sevišķi mazajiem interesē 1. Pasaules/ 2. Pasaules kara ieroči, drēbes! Šajos Atceres pasākumos ne tikai improvizēts karš, bet teiktas runas par varoņiem, Zemessargi un Jaunsargi dod solījumu/zvērestu, rīkotas izstādes, dodas lāpu gājienā, ēd brīvā dabā (arī bunkuros, izrakumos) zupu vai putru! Jebkuram interesantam ir iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus kluba biedriem "Latviešu karavīrs", kā kuru gadu, tiek apbedīti karavīri, tiek noliktas svecītes un ļoti daudz citu lietu! Tai skaitā, cik nu budžets ļauj, rast skatītājiem izprast kara notikumus "Ziemassvētku kaujas" improvizētā karā! Protams, nekad nevarēs uzzināt, ka jutās šie varoņi! Iztiksim bez zarnām un citiem norautiem locekļiem, uz pasākumu ierodas jaunieši un bērni, nav nepieciešams traumēt viņus!


Uzņemšanas datums
12.01.2019 14:11

Maker
SONY
Model
ILCE-6500
Focal length
30mm
F-stop
ƒ/1.4
Exposure time
1/2000s
ISO
100
Flash mode
Flash did not fire, compulsory flash mode
Software
Adobe Photoshop Lightroom Classic 8.1 (Windows)

to top