***
Oļegs Grigorjevs

***

Publicēja Oļegs Grigorjevs, pirms 6 mēnešiem
158 160

Kārlis Keisterspirms 6 mēnešiem

Apbrīnojami, skaidri un gaiši Kaspars paskaidroja ka tas nav stils, bet visos laikos starp amatieriem ierasts brāķa procents. Kad neizeksponēja vai pāreksponēja filmas, kad tās ilgstoši turēja siltumā vai pēc eksponēšanas laikus neaiznesa attīstīt, kad attīstīja brāķainos minilabos vai mājās nezinot pareizās ķimikāliju proporcijas, kad kopēja ar štruntīgiem palielinātājiem uz slikta papīra u.t.t. Jo arī pirms 30 un 50 gadiem profesionāļi mācēja regulāri taisīt izcilas kvalitātes bildes, bez šādas dzeltenzaļas plēves. Ar dzifrām krāsām un normālu kontrastu. 

Ilmārs Gulbispirms 6 mēnešiem

Bet te var oponēt ari par zilajām krāsām, te citiem zaļas koka lapas pārtop par zilām.... 

Kaspars Kurcenspirms 6 mēnešiem

Vai zilas debesis pārtop par zaļām utt. 
Visbiežāk tas ir dēļ tā, ka cilvēki vēlas ko savādāku, bet īsti nepārzin ko dara, uzliek kaut kādus presetus un kat kas no tā visa sanāk, bet galvenais, ka savādāk, nav būtiski vai labāk.
Reti kad ir redzētas ekstrēmas, apzinātas krāsu konversijas, kas izmantotas mākslinieciskiem mērķiem.
Color-grade nav vienas tonalitātes pārvilkšana pāri visai bildei, tas ir smalks un piņķerīgs process, lai viss būtu kvalitatīvi.

Kaspars Kurcenspirms 6 mēnešiem

Mēs pērkam dārgas fotokameras, dārgus objektīvus, izmantojam super-jaudīgus datorus un tādas programmatūras kā PS, kalibrējam motitorus, lai krāsas labi rātītu utt. Un tas viss priekš kā? Lai imitētu švakāko kvalitāti, kāda bija pieejama pirms 30 gadiem? Parastajiem cilvēkiem nebija iespējas iegādāties augstas kvalitātes filmiņas un labas kameras, tāpēc fočēja ar to kas bija. Un to laiku fotopapīri arī nebija tik kvalitatīvi, tāpēc krāsas izbalēja un kļuva šādas dzeltenīgas. 
Tas NAV nekāds vecais stils, pēc būtības tas viss ir brāķis un ne jau cilvēki toreiz apzināti tā gribēja, tā vienkārši sanāca, jo reti kurš varēja labāk. 
Savukārt mūsdienās kādam uznākusi nostaļģija pēc tiem laikiem un tad nu cenšās atdarināt to laiku brāķus. Ok, varbūt kādreiz un dažām bildēm tas piestāvētu retās reizēs, veidojot kaut kādu tematisko rekonstrukciju, bet ne jau visām bildēm pēc kārtas.
Un kas notiks kad šī mode pāries? Cilvēki pēc gadiem sapratīs, ka viņiem tagad ir brāķaini kadri...

Māris Mihailovs pirms 6 mēnešiem

Izmantoju bez fotoshopa un lightrooma arī citas apstrādes programmas, tur tieši ir tādi preseti kā 60to vai 70to gadu vai vecāku laiku foto stils u. t. t, ir tāda lieta kā gaume, kas visiem pa laimi nav vienāda. 

Kaspars Kurcenspirms 6 mēnešiem

 Jā, preseti ir dažādi, var uzlikt arī filmu graudu (kas nav brāķis), var taisīt sēpiju, atdarināt mitrās kolodijas plates efektus utt, bet arī tie nav brāķi. Šos "efektus" var lietot kā mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus atsevišķos darbos, lai apzināti pastiprinātu vēlamo bildes noskaņu, stāstu utt.
Taču, lūgums nejaukt dažādas filmu emulācijas, papīra veidus, fotografēšanas tehnikas ar vienkārši nekvalitatīvu materiālu, , novecojušas filmas, kuras uzkopētas uz nekvalitatīva papīra utt.
Tas nav sils un gaume, nekad nav bijis.


Kārlis Keisterspirms 6 mēnešiem

Citēts Oļegs Grigorjevs
Pēc vecā stila

Nav zināms tāds. Kā reiz tas pēdējo gadu modes kvieciens, īpaši glamūr un kāzu bliezējiem, kad bilžām uzlaiž pāri tādu smacīgu dzeltenzaļipelēku plēvi, salaižot dēlī krāsu balansu.


Silvija Dansigapirms 6 mēnešiem

Oiii - labi, ka neesmu viena :-) Man arī brriesmīgi nepatīk šis stils

Kaspars Kurcenspirms 6 mēnešiem

Kāpēc viss tik dzeltens? 
Pēdējā laikā daudziem autoriem ir ļoti dzeltenas bildes. Tā ir kāda jaunā mode?


Oļegs Grigorjevspirms 6 mēnešiem

Pēc vecā stila

Oļegs Grigorjevspirms 6 mēnešiem

Labs objektīvs

Ilmārs Gulbispirms 6 mēnešiem

Kaut kas te greizi sanāca ar kopēšanu.

Ilmārs Gulbispirms 6 mēnešiem

Labs! Intresē kas par objektīvu tika izmantots?

Oļegs Grigorjevspirms 6 mēnešiem

Objektīvs Nikor 18-70 f3,5-4,5 G ED
Uzņemšanas datums
28.05.2019 20:34
Uzņemšanas vieta

Maker
NIKON CORPORATION
Model
NIKON D3100
Focal length
62mm
F-stop
ƒ/4.5
Exposure time
1/30s
ISO
400
Flash mode
Flash did not fire
Software
Adobe Photoshop Lightroom 5.7.1 (Windows)

to top