Pieķerts
Askolds Berovskis

Pieķerts procesā

Publicēja Askolds Berovskis, pirms 5 gadiem

Foto: Eduards Spīla, pēcapstrāde: Askolds Berovskis


Mareks Siviekspirms 5 gadiem

Viss ir pareizi.. Šeit modeles arī drīkst likt bildes, ar piebildi, ka obligāti jānorāda autors.. Tad nu kāpēc Askoldiņš nevarētu būt modelis? ;) askolds viss precīzi izdarījis (y)


Askolds Berovskispirms 5 gadiem

(rock)Yeeee!!! Es - modelis!! :D


Andrejs Paulispirms 5 gadiem

... cerams, ka pilngadīgs :D


Armands Melnalksnispirms 5 gadiem

Viss ir augstākā mērā pareizi - jāzina katra civēka, kas pielicis roku, vārds. Tomēr rodas pārdomas, kurš ir darba autors, ja runa iet par mākslas foto? Primārais, protams, ir tas, kurš nospiedis slēdzi. Daudziem liekas, ka mūsdienu kameras ir tik gudras, ka visu izdarīs pašas,  tāpēc jābildējot tā, lai pēc tam nekādi "kaitīgie" fotošopi nebūtu jālieto. Taču tas neiet cauri, fotogrāfijas ir jāapstrādā. Un, man domāt, ka īsta bilde top tieši apstrādes rezultātā. Tāpēc man šķiet nepieņemama tāda terminoloģija - "pēcapstrāde". Gluži otrādi, tā ir pirmapstrāde, kura būtu jāveic pašam autoram un tikai tad viņam būtu pilnīgas autora tiesības. Bet ja tāds svarīgs process tiek uzticēts citam, labam, spožam, pat ģeniālam, taču citam meistaram, tad uzskatīt to otro tikai par izpildītāju, manuprāt, nedrīkstētu. Kino un video - tās ir kolektīvās mākslas, bet foto tomēr ir individuāla meistara ierocis.  Bet kā var kļūt par meistaru, ja pats savu noknipsēto nemāki apstrādāt vai nu slinkuma, vai nu nevaļas  (iemesls vai iegansts nav svarīgi) dēļ?

Lūdzu, manu  tekstu neuzskatīt par kaut ko kategorisku - tās ir tikai manas "privātās" domas un pārdomas. :)


Ainars Meierspirms 5 gadiem

Korekta, cienījama koleģialitāte. Autors + pēcapstrādātājs.

Arī tad, ja autors bildējis "apstrādātāju".

"Rokas kopēšanas" laikos korektākie autori, kas izmantoja kopētāju pakalpojumus, arī personālizstādēs pielika šiltīti ar kopētāja vārdu.


Askolds Berovskispirms 5 gadiem

Manuprāt viss ir pareizi, ja norāda abus. Ja bildi apstrādājis būtu Eduards, apstrāde būtu pavisam cite un šī pati bilde izskatītos savādāk. :) Katram autoram laika gaitā izveidojas savs stils ne tikai pašai fotografēšanai, bet arī bilžu pēcapstrādei.


Ainars Meierspirms 5 gadiem

Tieši tā. Ne velti nopietnākie profesionāļi, kam fiziski nav ne laika, ne paša datora,  -- vai pat vēlēšanās apstrādi apgūt, jo līmenim uzreiz jābūt maksimālaugstam --strādā sasaitēs/sadarbībās. Tādas sadarbības ir stabilākas par laulībām, bieži vien.

Paskat, kā tagad TV video titros nu vairs nevienam prātā neienāk neminēt'bildes digitālapstrādātāju utml. vairākas tehniskas operācijas -- tie visi ir cienījami amati, faktiski -- atsevišķas profesijas.


Andrejs Paulispirms 5 gadiem

:) to sauc par komandas darbu... un bieži vien komanda tā nostrādā, ka fotogrāfs ir tēlojis statīvu un auto palaidēju vienlaicīgi :)

Tādas reizēs galvenais ir režijas autors , pārējie ir viņa idejas īstenotāji :)

 

p.s. jātīra klaviatūra... nesit burtus :(Uzņemšanas datums
11.01.2015 15:12

Maker
SONY
Model
SLT-A77V
F-stop
ƒ/5
Exposure time
1/8s
ISO
50
Flash mode
Flash did not fire, compulsory flash mode
Software
SLT-A77V v1.07

to top