Lai
Silvija Dansiga

Lai ar' kādi vēji pūš ...

Publicēja Silvija Dansiga, pirms 2 mēnešiem
83 198

Ēvalds Gaspažiņšpirms 2 mēnešiem

Manuprāt arī, ar gaišumu šeit viss ir tieši tā kā vajag. Ja skatās pēc histogrammas tad jā, kreisā (tumšā) puse krietni "atspiežas"malā. Bet tas ir uz kadra apakšējā daļā (it sevišķi labajā pusē) redzamo koku rēķina, kur tumšajās vietās pazūd detaļas. Bet tas savukārt šajā bildē nav būtiski. Nu tās manas domas.
Vēl par histogrammu runājot. Parasti fotografēju un bildes apstrādāju Adobe RGB režimā un tikai pašās beigās pirms saglabāšanas JPG'ā konvertēju uz sRGB. Un bieži vien Adobe RGB režimā ar histogrammu viss Ok, bet konvertējot uz sRGB histogramma "atspiežas" galos. Tas tāpēc, ka Adobe RGB krāsu spektrs ir plašāks nekā sRGB. Tāpēc uz sRGB histogrammu īpašu neiespringstu.


Kārlis Keisterspirms 2 mēnešiem

Ja apstrādāju bildes pa dienu, tad saulainā laikā aizveru biezos aizkarus vai žalūzijas, šodien tas gan nav nepieciešams. Svarīgi arī kur novietots monitors, lielākās problēmas būs ja logs iepretī vai aiz monitora. Man diemžēl  galds pie loga un tāpēc pēcpusdienā, kad iespīd saule, ne vella neredz, bet aizvelkot biezos aizkarus pilnībā noēnoju istabu un ok. Jāatceras ka bildes neapstrādā arī ārpus telpām, svaigā gaisā uz laptopa, tad šā vai tā tās uztaisīsi gaišākas nekā nepieciešams.

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Labi vai jums šīs divas pēc gaišuma atšķiras.

www.fotografet.lv

www.fotografet.lv


Kārlis Keisterspirms 2 mēnešiem

Protams atšķiras, un pamatīgi! Rudens bilde viegli pāreksponēta, jo eksponometrs redzams "apjucis" uz melnās zemes. Ziemas ainava savukārt ok, sniegu pat varēja nedaudz vairāk noeksponēt (es piešautu kādu 0.5ev, bet tikai zemei), jo tipiski ka automātā sniegu vienmēr noekspnē kā pelēku nevis baltu.

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Labi bet vai Jums apstrādājot bildes ir atšķirība, ja to darāt pa dienu vai vakarā kad jau tumšs. Man bieži vien vakarā kad tumšs uztaisu bildi, skatos pa dienu pārāk tumša, jātaisa gaišāka. Tāpēc tagad vados tikai pēc histogrammas.

Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Bet looģiski, ka atšķiras - pa nakti vai dienā! Kur Tev monitors stāv, kāda gaisma krīt naktī/dienā! Es jau agrāk rakstīju, ka histogrammu es apskatos pašās beigās pirms seivošanas.

Igors Bajazitovspirms 2 mēnešiem

Bildes apskatu-apstrādāju tikai naktī - dienā no loga spīd gaisma  tāpēc var neieraudzīt daudz sīku kļūdu un krāsu nianses.

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Monitors man stāv uz rakstāmgalda, kurš atrodas pie loga. Tātad praktiski uz palodzes.

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Labi, bet vai šī bilde Silvij tad Jums visiem arī ir par gaišu ? Man rādās, ka viņa ir pēc gaišuma vienkārši teicama.

www.fotografet.lv


Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Par šo es varētu piekrist Kārlim, ka par tiem -0.3 varētu būt tumšāka. Šī ir uz robežas.

Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Pie tam! Šie divi darbi ir pilnīgi dažādos gaismas apstākļos fotografēti. Gulbjiem ir saules gaisma, lai arī sānu, bet gana tieša. Toties kalni ir fotografēti pretgaismā.

Kārlis Keisterspirms 2 mēnešiem

Ja kāds gadiem postē pāreksponetus bilžus, tad domāju ka gadiem sēž pie ļoti veca tumša monitora ;) 

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Nu monitors ir jauns DELL 4K.

Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Tas ka  jauns DELL un 4K vēl neko nenozīmē. Vai es kalibrējis? Es kad savējo nopirku - uzreiz ataicināju Rudenko, lai nokalibrē.

Uldis Mauriņšpirms 2 mēnešiem

Man jau taisni bailes ko rakstīt. Bet man liekas, ka bilde pa tumšu.Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Tā kā visi Tavējie darbi man šķiet par gaišu, tad ir 2 varianti:; 1. mums skatījums atšķiras, 2. Tev monitors rāda savādāk kā manējais.

Neils Saksonspirms 2 mēnešiem

nav pa tumšu. Nav šajā bildē kur piekasīties. Tumšāk/gaišāk saprāta robežās var būt arī tikai gaumes jautājums. Ne meistarības.

Edgars Gerskovicspirms 2 mēnešiem

Uau,ku iespaidīgi (y)

Silvija Dansigapirms 2 mēnešiem

Nu vējš pūta nepajokam. Beidzot būs jāpieķeras visām Norvēģijas fotogrāfijām :-) Šodien precīzi 2 mēneši pagājuši, kopš šī uzņemta.


Uzņemšanas datums
17.02.2020 13:36
Uzņemšanas vieta

Maker
NIKON CORPORATION
Model
NIKON D610
Focal length
165mm
F-stop
ƒ/7.1
Exposure time
1/3200s
ISO
200
Flash mode
Flash did not fire, compulsory flash mode
Software
Adobe Photoshop CC 2019 (Windows)

to top