MĒNESS IR IECIENĪTS OBJEKTS FOTOGRAFĒŠANAI 2015. sep

Fotogrāfa Toomas-Vahur Lihtmaa kaislība ir vizuālā māksla. Viņš uzskata, ka fotogrāfija ļauj izteikt cilvēka domas un izjūtas vizuālā valodā. Fotogrāfam svarīga ir iespēja pasniegt fotogrāfiju un mākslu mazajiem fotogrāfiem bērnu mākslas skolā.


Lūkojoties uz mēnesi, mēs vispirms pamanām zemes pavadoņa “jūras”. Pārvietojot skatienu pulksteņrādītāja virzienā no mēness augšas, mēs varam pamanīt Lietus jūru, Skaidrības jūru, Miera jūru, Krīžu jūru, Pārpilnības jūru un Nektāra jūru. Kreisajā pusē, skatoties uz pulksten 8, atrodas Mākoņu jūra un Mitruma jūra, kurā ieraugāms Gassendi krāteris, kas fotogrāfijās izskatās ļoti skaisti, tāpēc tas arī ir man iecienītākais. Bez tam uzmanību pievērš vēl divi krāteri – Tiho mēness lejas daļā un Kopernika krāteris augšpusē.

Miera jūra savu nosaukumu ieguva vairākus simtus gadu atpakaļ, bet cilvēka kāja uz tās soli spēra tikai 1969.gadā. Šī jūra atrodas lielā attālumā no Zeme tāpēc, apskatot fotogrāfiju augšpusē, rodas jautājums – kā gudri izvēlēties fokusa attālumu? Fotogrāfijas tehniskie dati – fokusa attālums 700mm, aizvara ātrums 1/250, apertūra f8, ISO 100, Nikon D750 kamera, AF-S NIKKOR 200-500mm f/5.6E ED VR objektīvs un pievienots AF-S telekonverteris TC-14E II. Ērtības labad fotogrāfija varētu būt skaidrāka un asāka, tomēr tā uzņemta pilsētas centrā un bez statīva - šeit vērojama objektīva stabilizācijas sistēmas kvalitāte, kas manāma attēlā. Esmu pārliecināts, ka Nikon 1 J5 20.8 MP BSI matrica sniegtu īpaši detalizētu rezultātu, turklāt, kas šādi aprīkota, ļautu sasniegt fokusa attālumu 1890mm. Diemžēl tas nav iespējams, jo J5 kamera kopā ar FT-1 adapteri neatbalsta šī objektīva izmantošanu. Turpretī Nikon 1 AW1 kamerai nekas iebilstams pret šo objektīvu nebija, un mēness, salīdzinot ar iepriekšējo fotogrāfiju, fokusa attālumā kļuva par 1190mm tuvāks. Abas šīs fotogrāfijas tika uzņemtas ar Nikon 1 AW1 kameru ar aizvara ātrumu 1/400, f8 un ar ISO 400.


Iesūtīja: iamphotographer.eu

to top