AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR objektīvs kļuvis labāks par priekšteci, tomēr cik tieši labāks? 2015. sep

Nikkor 24-70mm f2.8G ED ir vidēja tuvinājuma objektīvs, kas fotogrāfu vidē guvis atpazīstamību. Šobrīd, kad objektīvs ieguvis uzlabojumus, daudz fotogrāfu vaicā, kā labs objektīvs kļuvis vēl labāks?
Turpinājumā daži novērojumi pēc objektīva testēšanas.


Autofokuss ir kļuvis ātrāks
Jau iepriekš vecākās paaudzes objektīvam īsti nebija kur piesieties, ja runājam par autofokusa darbības ātrumu un precizitāti. Lai pamanītu atšķirības ar jauno objektīvu, abi bija jāuzliek līdzīgām kamerām un jāsalīdzina. Secinājums – jaunā objektīva darbība kļuvusi par trešdaļu ātrāka.

Jaunais objektīvs aprīkots ar VR stabilizācijas funkciju
Iepriekšējai objektīvu paaudzei nebija vibrācijas mīkstināšanas funkcijas, un mūsdienās Nikkor attēla stabilizācija kļuvusi par ļoti noderīgu palīgu fotogrāfiem. Iespēja fotografēt nepietiekamas gaismas apstākļos ar četru soļu ilgāku aizturi ir vērā ņemams arguments. Stabilizators minimizē kameras kustības un ar četru soļu lēnāku aizvara darbību attēli izdodas asi. Stabilizācijas sistēma uz matricas ļauj saglabāt nekustīgu attēlu, bez tam stabils attēls, uzņemot video, ir liela priekšrocība.

Mainīta ir arī iekšējā optiskā konstrukcija
Jauninājumu vidū jāmin jaunizveidots asfērisks ED klases elements ar īpaši zemu dispersiju, trīs asfēriski lēcas elementi, divi ED stikla elementi un augsta atstarošanas indeksa (HRI) elements. Visu šo elementu klātbūtne īpaši jūtama, fotografējot ar atvērtu diafragmu f/2,8. Ja iepriekšējās paaudzes objektīvam bija vājš sniegums stūros pie plašas diafragmas 70mm fokusa attālumā, tad jaunais objektīvs nodrošina nepārspējamu asumu no viena stūra līdz otram!

Jaunais objektīvs ir lielāks un smagāks, bet konstrukcija kļuvusi izturīgāka
Ja iepriekšējās paaudzes objektīvs svēra aptuveni 900 gramu, tad jaunais sver jau 1070 gramu. Klāt nākušais svars nav tikai VR vibrāciju mazināšanas sistēmas nopelns - gan jaunā optiskā konstrukcija, gan pats objektīvs veidoti izturīgāki. Šis objektīvs paredzēts profesionālam fotogrāfam, kas to intensīvi izmantos katru dienu. Filtra vītnes izmērs tagad ir 82mm.

Elektromagnētiskā diafragma
Jaunā sistēma, kas ir atbildīga par diafragmas darbību, nodrošina ļoti precīzu ekspozīciju ātras nepārtrauktas fotografēšanas procesā. Iepriekšējā modeļa objektīvam nepārtrauktas fotografēšanas brīdī gadījās atšķirības spilgtumā, jo diafragmas pozīcija nebija precīzi nostiprināta.

Standarta tālummaiņas objektīvam AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR pielietojumu var rast ļoti dažādās situācijās augstās kvalitātes komponenšu dēļ. Jau iepriekšējais modelis bija ideāls reportāžu fotogrāfijai, tad atjaunotais kļuvis par ideālu objektīvu. Žurnālisti, kāzu fotogrāfi, ielu fotogrāfijas mīļotāji – izmēģiniet to paši! Ticu, ka pavisam drīz Jūs nevarēsiet savu darbu iztēloties bez šī objektīva!

Personīgi varu apliecināt, ka par šo objektīvu vērojama liela interese, un rezervācijas ir veiktas priekšlaicīgi. Daudz fotogrāfu Baltijas valstīs pacietīgi gaida jauno objektīvu, lai varētu iepriecināt savus klientus ar jaunu fotogrāfiju kvalitāti. Ja vēlaties šo objektīvu pasūtīt vai izmēģināt, nekavējoties sazinieties ar mums!


Iesūtīja: iamphotographer.eu

to top