Sony α77 un α65 kameras ar 24,3 megapikseļiem un pasaulē ātrāko 12 k/sek. nepārtrauktu fotografēšanu 2011. sep

 

Jaunākie Sony caurspīdīgā spoguļa tehnoloģijas uzlabojumi padara SLT-A77 (α77) un SLT-A65 (α65) par ātrākajām kamerām ar maināmajiem objektīviem savā klasē. Abām kamerām ir pārstrādāta ergonomika ar ērtu satvēriena vietas konstrukciju un sataustāmu pogu izkārtojumu, lai tās būtu viegli atrast, kamēr lūkojaties augstas izšķirtspējas XGA OLED Tru-Finder™ skatu meklētājā.

 

 

Nomainot atzinību guvušo α700 DSLRα77 fotokamerai ir uzlabots sniegums un izturīga konstrukcija, lai būtu viegli tikt galā ar tehniski sarežģītiem foto uzdevumiem.

Ātra fotografēšana  

α77 var lepoties ar pasaulē ātrāko nepārtraukto fotografēšanu ar autofokusu*, fiksējot pilnas izšķirtspējas attēlus ar ātrumu 12 kadri sekundē ar pilna laika fāzes noteikšanas autofokusu. α65 darbojas ar līdzīgi iespaidīgu 10 k/sek. fotografēšanas ātrumu, apsteidzot praktiski visas pusprofesionālās kameras.

Precision autofokusa kustīgo subjektu izsekošana ir ātrāka nekā jebkad, pateicoties no jauna izstrādātajai 19 punktu autofokusa sistēmai ar 11 krusta sensoriem. (α65: 15 punktu autofokuss ar 3 krusta sensoriem). Tracking Focussavukārt uztur precīzu fokusējumu uz izvēlētu kustīgu objektu – pat ja to momentāni aizsedz cits kustīgs objekts.

Zibenīgo reakciju vēl vairāk pastiprina jauns elektronisks primārais aizvars, kas nodrošina profesionālas klases minimālo slēdža aiztures laiku – aptuveni 0,050 sekundes.

Nebijusi attēlu kvalitāte un radošās iespējas  

α77 un α65 kamerās ir no jauna izstrādātais Sony Exmor APS HD CMOS sensors ar 24,3 efektīvo megapikseļu izšķirtspēju.

Sensors darbojas kopā ar jaunāko Sony BIONZ attēlu apstrādes procesoru, kas apstrādā milzīgu apjoma lielā ātrumā pārsūtītu datu no kameras sensora. Šis unikālais sensora un BIONZ procesora apvienojums nodrošina vēl neredzēti ātru kameras reakciju, turklāt nevainojamu attēlu kvalitāti ar minimālu graudainību gan fotografējot, gan filmējot.

 

 

Plašs gaismjutības diapazons no ISO 100-16 000 ir paplašināms (tikai α77) līdz pat ISO 50. Pie augstāka jutības uzstādījuma abas kameras var “iesaldēt” ātras sporta darbības ar ļoti lielu slēdža ātrumu vai arī fiksēt naksnīgas debesis ar minimālu graudainību bez zibspuldzes. Zemie ISO iestatījumi ir piemēroti apvienojumā ar ilgu ekspozīciju, lai, piemēram, radītu izteiksmīgas tekoša ūdens fotogrāfijas.

Abām kamerām ir pasaulē pirmais XGA OLED Tru-Finder™ skata meklētājs. Ar vēl nebijušu             2 359 000       punktu (XGA) izšķirtspēju, šis precīzais elektroniskais skatu meklētājs piedāvā gaišu un detalizētu liela kontrasta attēlu ar 100% kadra pārklājumu – detalizāciju, kas ir 10 reizes lielāka, nekā nodrošina parastie elektroniskie skatu meklētāji, turklāt teicamu palielinājumu, sacenšoties ar profesionāla līmeņa optiskajiem skatu meklētājiem.

Detalizētu uzņemšanas informāciju iespējams attēlot piecos dažādos ekrāna režīmos. Ekspozīcijas, baltā balansa un citu iestatījumu koriģēšanas efekti tiek priekšskatīti Tru-Finder™ reālajā laikā. Precīzu fokusa koriģēšanu var veikt, izmantojot pietuvinātu attēla daļu.

Ar vienas pogas pieskārienu Smart Teleconverter attēlo palielinātu attēla centrālo daļu. Tas ļauj skaidri attēlot kompozīcijas uz augstas izšķirtspējas XGA OLED Tru-Finder™ un fiksēt kā 12 megapikseļu attēlus ar cipariskās tālummaiņas faktoru 1,4x vai 2x. Šo darbību laikā nav nepieciešamības atraut skatu no Tru-Finder™ līdz tiek iegūts gala rezultāts.

Fotogrāfijas un video kompozīciju tāpat var veidot un apskatīti grozāmā 7,5 cm (3.0″) Xtra Fine LCD ekrānā. Ekrānam ir augsta izšķirtspēja (921 000 punkti) unTruBlack tehnoloģija izcilai detalizācijai un kontrastam. Kā papildu uzlabojums, α77ir pasaulē pirmais 3 virzienos regulējams ekrāns, kuru var brīvi iestatīt jebkurā leņķī (α65: 2 virzienos regulējams LCD).

Full HD video 

α77 un α65 ir uzlabots jau agrāk atzinīgi vērtētais Quick AF Full HD filmēšanas režīms, kas parādījās jau iepriekšējās Sony caurspīdīgā spoguļa kamerās. Fāzes noteikšana nodrošina precīzu fokusu filmējot, pat ja objekti pārvietojas.

Kā jaunievedums APS-C sensora kamerās ir Full HD 50p (progressive) kadru ātruma video atbalsts. Skaistiem video tāpat ir pieejama uzņemšana arī ar 25p kadru ātrumu. Radošās video iespējas paplašina manuālā fokusēšana un P/A/S/M ekspozīcijas režīmi, kas jau pazīstami no fotografēšanas.

α77: foto entuziastiem pilnveidota caurspīdīgā spoguļa tehnoloģija 

α77 jaunums ir divi vadības diski un atsevišķs, augšā novietots LCD ekrāns. α77korpuss ir no magnija sakausējuma, kas nodrošina izturību un vieglumu. Vadības pogas ir pasargātas pret putekļiem un mitrumu, tāpat kā jaunais SAL1650objektīvs, VG-C77AM vertikālais rokturis α77 un HVL-F43AM zibspuldze.

Par kameras izturīgumu liecina tas, ka jaunais slēdzis ir pārbaudīts līdz 150 000 darbības cikliem un atbalsta īpaši īsu minimālo 1/8000 ekspozīciju (1/250 ar zibspuldzes sinhronizāciju). Iebūvētais GPS uztvērējs nodrošina fotogrāfiju un video klipu automātisku ģeogrāfisko marķēšanu.

 

 

Jauns DT 16-50mm F2.8 SSM tālummaiņas objektīvs un piederumi

Pieaugošo, ar A-mount bajoneti saderīgu objektīvu klāstu papildina klusas darbības, gaišs DT 16-50mm F2.8 SSM standarta diapazona tālummaiņas objektīvs, kura 16mm platleņķa iespēja ir ideāli piemērota portretiem un ikdienai.

Objektīvam ir pret putekļiem un mitrumu izturīga konstrukcija, un tā tālummaiņas diapazons ir apmēram 3x ar nemainīgu maksimālo apertūru F2.8. Optisko sniegumu garantē divi asfēriski elementi un trīs ED (zemas izkliedes) stikla elementi, lai samazinātu aberāciju visā  optiskajā diapazonā. Iebūvēts SSM (Super Sonic wave Motor) motors nodrošina ātru un klusu autofokusu.

Atsevišķi nopērkamais putekļu un miztrumizturīgais VG-C77AM vertikālais rokturis nodrošina ērtu fotoaparāta turēšanu vertikālā pozīcijā. Tajā var ievietot divus NP-FM500H InfoLITHIUM akumulatorus, ar kuriem var uzņemt divreiz vairāk – līdz apmēram 1060 fotogrāfijām (ar LCD ekrānu) vai 940 fotogrāfijām (ar Tru-Finder™), lietojot Memory Stick PRO Duo™ atmiņas kartes.

Kompaktā un daudzpusīgā HVL-F43AM ārējā zibspuldze būs piemērota visām A-mount bajonetes kamerām. To papildina citi jauni A-mount sistēmas piederumi: mugursoma, mīkstas pārnēsājamas somas, kā arī LCD ekrāna aizsargi.

Sony α77 un α65 caurspīdīgā spoguļa ciparu kameras ar maināmiem objektīviem būs nopērkamas no oktobra attiecīgi par aptuveni Ls 950 (α77 – tikai korpuss) un Ls 730 (α65 ar standarta komplektācijas objektīvu).

* starp maināmo objektīvu ciparu kamerām ar APS-C izmēra sensoru 2011.gada 24. augustā.

Avots: boot.lv

Pievienoja: Jānis

to top