Par godu LR6 – LatvijasUniversitātes Radio Naba 17. dzimšanas dienai tiek izsludinātsfotokonkurss ar tēmu „Troksnis”. Žūrijas 25 izvēlēti labākiedarbi dosies ceļojošajā fotoizstādē “17x17", kā arīpiedalīsies skatītāju simpātiju balsojumā Latvijas Televīzijasun Latvijas Radio vienotajā ziņu portālā lsm.lv. Trīs konkursalabāko fotogrāfiju autori saņems papildus Radio NABA sadarbībaspartneru balvas, tajā skaitā no festivāla LABADABA 2020.

Līdzīgikā iepriekšējos gados, kad Radio NABA aicināja ikvienu radošiizpausties par tematiku, kuras centrā atradās radio un viss, kas arto saistīts, arī šogad fotokonkurss izaicina kā topošo, tāesošo fotomākslinieku radošumu un viņu fotoaparātu objektīvus.Līdz š.g. 21. novembrim (ieskaitot) ikviens var pieteikties dalībaišajā konkursā, aizpildot elektroniskopieteikuma anketu.Turpat atrodami konkursa noteikumi. Konkurss paredzēts visām vecumagrupām un tajā viens dalībnieks var iesniegt 1 – 2 fotogrāfijas.

Konkursa tēmas „Troksnis”interpretācija kā ierasts paver neticami plašas iespējas.Sākotnēji troksnis kā pretstats klusumam, kā klusumaierobežotājs. Troksnis bieži kā nepatīkama skaņa, kas neļaujsadzirdēt vēlamo, kā trokšņains piesārņojums, haosapriekšnosacījums. Nezināma svešvaloda un nepieradināta mūzikalīdz saprašanas brīdim arī ir tikai troksnis. Vai kāds irnotvēris mirkli, kurā troksnis iegūst jēgu? Vai tajā brīdītroksnis vairs nav troksnis? Tātad troksnis, iegūstot nozīmi,vienlaikus to arī zaudē. Kā redzat, improvizācijai ir bezgalīgasiespējas. Troksni parādīt vizuāli var izrādīties izaicinājums.

Katrs fotokonkursa dalībnieks varparādīt savu redzējumu par izvēlēto konkursa tēmu. Aicināmdarbos radoši paust redzējumu saskaņā ar savu oriģinālovēstījumu un apspēlēt kādu sev aktuālu motīvu. Kas tajā būsredzams, paliek katra paša ziņā. Nepastāvot nekādiem tēmuierobežojumiem, galveno uzmanību pievērsīsim bilžu kvalitātei –tām jābūt pietiekami lielā izšķirtspējā (minimālāizšķirtspēja 3000 x 2000 px). Nepietiekamas izšķirtspējasattēli dalībai konkursā netiks reģistrēti. Tēma ir plaša unneaizmirsīsim – iztēlei robežu nav.

Visnotaļsakarīga žūrija (Kristaps Kalns, Toms Grīnbergs, MadarsŠtramdiers, Arnis Balčus, DidzisGrodzs) vērtēs darbus pēc tomākslinieciskās un tehniskās kvalitātes, idejas un atbilstībaskonkursa radošajai tēmai. Konkursa 25 labākie darbi tiks paziņoti26. novembrī. Visi 25 žūrijas izvēlēti darbi tiks apbalvoti unpiedalīsies ceļojošā fotoizstādē "17x17". Trīslabāko fotogrāfiju autori iegūs papildus balvas.

Ceļojošāfotoizstāde "17x17" tiks atklāta 5. decembrī LatvijasUniversitātes bibliotēkā, Kalpaka bulvārī 4, kur tiks apbalvotivisi autori un paziņoti trīs labāko darbu autori. Izstādebibliotēkā būs apskatāma līdz pat gada beigām, nākamaisizstādes pieturas punkts 2020. gada sākumā būs Galerija Centrs,Audēju iela 16. Vēlāk fotoizstāde būs pieejama LatvijasUniversitātes jaunajā Akadēmiskajā centrā - Zinātņu mājā unDaba mājā, savukārt vasarā no 7.–9.augustam festivālāLABADABA 2020, Līgatnes pagasta "Ratniekos".


Informācijai:naba@radionaba.lv,tel.26598498

www.naba.lv

Baiba Kazule

Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “TROKSNIS”

Baiba Kazule
Pievienots pirms 11 mēnešiem
Fotokonkursi
369 1

Baiba Kazulepirms 11 mēnešiem

Izveidoja forumu Radio NABA aicina piedalīties fotokonkursā “TROKSNIS”


to top