Sveiki! Beidzot ir pienācis laiks nomainīt standarta objektīvu. Skatos uz šo: Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 Di II LD (IF) priekš Canon, bez stabilizācijas.  Jautājums sekojošs vai tomēr piemaksāt un ņemt ar stabilizāciju? Pārsvarā fotogrāfēju no rokas, dabu, ainavas. Tā kā šis objektīvs ir samērā gaišs, pieļauju domu, ka varētu iztikt bez stablizācijas. Kā ir?

Pievienots pirms 3 mēnešiem
Fotogrāfēšanas paņēmieni
249 21

Haralds Dulmanispirms 3 mēnešiem

Ja ojektīvs ir gaišs (2.8), tad vienmēr var piegriezt uz 3.5, 5.6, 8 ... ja vajag un parasti 3.5-8 ir tiem labākie darba diapozoni. Ja gaismas apstākļi ir nevisai, tad vienmēr ir opcija - 2.8.

Stabilizāciju  var izslēgt, ja liek uz statīva un tā arī rekomendē darīt, bet ja Tu fotografē no rokas, tad tā lieti noder.

Objektīvi, kas zoomējot maina savu tilpumu strādā kā putekļu sūcēji, putekļos velk iekšā putekļus, lietū - ūdeni, no tā nekur nemuksi. Katram izstrādātājam ir savi blīvslēgi, bet tie ar laiku tāpat sāk laist iekšā drazu, tāpēc PRO sērija ir ar iekšējo zoom mehānismu un tilpumu nemaina.

Māris Mihailovs pirms 3 mēnešiem

Citēts Kristīne Ansone
:D nē, nu gribētu jau..
lietotu pilna kadra fotoaparāti ļoti jäskatās līdz kad pērk jo diezgan nolietoti,crop var dabūt mazlietotus,piemēram pa ziemu nopirku pilna kadra Sony A7,nezinu kas tur bija darīts(noskrējiens mazs,varbūt bija filmēšanai izmantots),bildes Raw formātā bija drausmīgas,jpg viss kārtībā...salīdzinot ar crop Canon 600 d ar objektīvu 18-135 mm ar stabilizāciju,bildes bija asākas...tas no manas pieredzes.

Kristaps Kitnerspirms 3 mēnešiem

Tu esi pelnījusi pilna kadra aparātu, ja kas...

Kristīne Ansonepirms 3 mēnešiem

:D nē, nu gribētu jau..

Ansis Zegnerspirms 3 mēnešiem

Ir man Tamrons 17-50 f 2.8 kādus 5 gadus. Otro reizi vairs nepirktu. Ātri savāc putekļus starp lēcām, nāk vaļā priekšējās lēcas skrūves, 3 reizes jau pārvilktas. Optika nu tā ... Varbūt jaunajiem labāka kvalitāte, nezinu. Nu plastmasas gabals vien ir.   Es skatītos kaut ko no Canon vai Sigma Art, bet tas tikai mans viedoklis.

Jums ir ar stabilizāciju vai bez? Tos putekļus pats tīrat ārā?

Uldis Plintepirms 3 mēnešiem

ja vēl  neesi nopirkusi, tad, vienmēr der padomāt, kāds tad īsti būs pienesums? ja diapazons tajos pašos 18-55mm, bet bildē ar f/8 un uz augšu (apskatījos pēdējas padsmit tavas bildes, kuras jau ir labs), tad neredzu jēgu pirkt 17-50 f/2.8,  jo ar viņu tāpat bildēsi f/8 un uz augšu.

manā skatījumā, tad jāiet virzienā, lai būtu plašāks mm  pārklājums kā esošajam, kau vai te ieteiktais, 24-105, kaut gan nebūs platais gals 17-24mm, bet nāks klāt 55-105 (24-105 kkad ''loti sen patestēju, man personīgi nepatika, bet katram savs)

ja bilžu apstrādei ir Adobe Lightroom programma, tad ļoti  viegli apskatīties kurā diapazonā vairāk strādā, uz to tadvar koncentrēties

>Salīdzinājums šeit<

aizej  Measurements>Sharpness>Field map un paspēlējies ar Focal/Aperture, varbūt ir labi ar to kas ir :)

Man 18-55 pēc 10 gadu lietošanas, beidzot ir nolietojies, sākumā AF nosprāga, vēl piecietu ar manuālo fokusēšanu, bet nu jau vēl kaut kas ir noticis, un esmu bez nekā, tādēļ vajag aizvietotāju. Principā 18-55 diapazons mani apmierināja.

Dainis Arbidānspirms 3 mēnešiem

Ja var atļauties tad canon 24-105 universāls objektīvs... Der visur... nedaudz var piezūmot, ja fočē dabu un liek aparātu uz trijkāja, tad stabilizācija tik un tā jāatslēdz no rokas tomēr labāk ja ir stabilizācija... pat pie 1/25 ar stabilizāciju pie f/8 var dabūt labas dabas bildes

Kārlis Keisterspirms 3 mēnešiem

24-105 ir universāls uz pilnkadra, uz krop ne šāds ne tāds. Ņem droši to Tamron 17-50mm f/2.8, ideāls uz kropa, kā radīts amatierim, ja nav īpaši prasīgs var vispār neņemt nost no kameras, derēs gan dabai, gan portretiem, gan reportam. Daudzi profi ar tādiem sākumposmā bliezuši arī kāzas gadiem, manuprāt ideālākā cenas/kvalitātes attiecība.

Jā un es ieteiktu ar stabilizāciju, jo 450D ir ļoti švaka iso spēja, sliktā gaismā noderēs.

Paldies. Es jau tā kā esmu arī izlēmusi par labu Tamronam. Domāju priekš manis būs ok. Tikai īsti nesaprotu par stabilizāciju, cik nozīmīga priekš šī objektīva viņa ir.

Vēl jau ir arī šitāds : Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM

Māris Mihailovs pirms 3 mēnešiem

[quote=Kristīne Ansone]Paldies. Fikss atkrīt, nebūs ērti lietot, it sevišķi izbraucienos. Vajag zoom, diapazons apmierina kā kit objektīvam. Protams, gribētu šo Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM, bet cena :(
....kautko iemaksā un RD Elektronikā ņem uz 6 mēnešu bezprocentu nomaksu,es vienu objektīvu ff kamerai gaidu,turklāt ja neapmierina 15 dienu laikā var dot atpakaļ...jauns tomēr paliek jauns,jo lietotie EF objektīvi pa kāzām pārsvarā ,,nodzīti,,,reti trāpās ss.com mazlietoti.

Eltons Eltonspirms 3 mēnešiem

Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM bija ļoti labs, atceros. Bet nepērc S, kas ir uz crop klases kamerām. Nomainīsi kameru pret pilno un objektīvs izmetams būs. Tas, ko Uldis saka, tas būs visprātīgāk.  Kaut vai lietotu.

Uldis Mauriņšpirms 3 mēnešiem

Pieliec bišķi klāt uz pērc lietotu Canon 24 - 105 /4 ar stabilizāciju. Labs un ļoti universāls diapazons

Derēs arī uz 450D?

Eltons Eltonspirms 3 mēnešiem

Tev apbrīnojamai labas bildes ar to kitenieku jau sanāk. Bet Tamrons šis būs  tieši tāds pats (pēc pieredzes, cik man bijuši Tamroni, neviens nav paticis attēla kvalitātes ziņā, kā arī tehniski, kad jānes remontēt). Iesaku padomāt, ja budžets atļauj, par oriģināliem Canon objektīviem. Fiksiem, piem, 50mm 1,2L

Paldies. Fikss atkrīt, nebūs ērti lietot, it sevišķi izbraucienos. Vajag zoom, diapazons apmierina kā kit objektīvam. Protams, gribētu šo Canon EF-S 17-55 mm f/2.8 IS USM, bet cena :(

artis darzniekspirms 3 mēnešiem

Nez man nevienam stiklam nav stabilizācija. Bet ja no rokas, tad statiskus objektus bildējot varētu noderēt, neskatoties uz  objektīva "gaišumu", dabā lielākoties izmanto mazu fragmu, un tur nekā gaiša vairs nebūs. Man personīgi, manām vajadzībām, statīvs šķiet noderīgāks nekā stabilizācija.. 

Paldies par viedokli.

Izveidoja forumu Objektīvs

to top