Labdien!

Vēršos pie jums pēc padoma ar cerību, ka būsiet atsaucīgi un izpalīdzēsiet.

Esmu nolēmusi beigt māžoties un normāli pieķerties bilžu apstrādei, kas nozīmē, ka man ir vajadzīgs labs monitors.

Zinu, ka internets ir pilns ar visādiem know-how par šo tēmu, īpaši ārzemju lapas, taču gribētu noskaidrot no pieredzējušies cilvēkiem šajā lokā.

Tātad - vai jūs varētu man pastāstīt, kas ir jāskatās, pērkot monitoru, kādiem parametriem jāpievērš uzmanība, no kā būtu jāizvairās, un varbūt kādi citi ieteikumi no pieredzes? Kuras firmas būtu labākas? Kāds monitora izmērs tiek uzskatīts par pietiekamu utt?

Ceru, ka šie jautājumi ir pietiekami diskusijas sākšanai.

Gaidīšu jūsu viedokļus un ieteikumus! :)

Pievienots pirms 3 mēnešiem
Offtopic
189 26

artis darzniekspirms 3 mēnešiem

Citēts Sindija Liepiņa

Nevis, lai drukātu vai radītu standarta izmēra bildīti, kuru kāds apskata webā, bet gan lai pati varētu aplūkot savas bildes maksimāli labā izšķirtspējā uz pietiekami liela ekrāna. Ja reiz fotografēšana ir mans hobijs un izmantoju ff kameru, kāpēc gan es sevi nevarētu nodrošināt ar normāli monitoru savam priekam.  ;)

Katrs dara kā vēlas un uzskata par pareizu. Es tikai norādiju uz to, ka nez vai ir vajadzība pēc 4k. 4k vai vienkārśāk sakot izšķirtspēja manā skatijumā nav primārais faktors monitora izvēlē. Par hobiju piekrītu, man nemaz negribas rēķināt cik fotosomā iegrūsts :)

artis darzniekspirms 3 mēnešiem

Piedevām liels jautājums par 4k vai to tieśām vajag. Cik tiek drukāts-publicēts śādā izmērā? Standartā neliela bildīte webā kuru kāds apskata tālrunī vai uz śtruntīga monitora neredzot pat 1/10 no reālā izejmateriāla. Un vai fotogrāfijā primārais ir izşķirtspēja? nepiesauksim galējības  600x480 :) Vai tomēr krāsa, toņi utt. kurus monitoram pietiekami pareizi jāatēlo ? Man personīgi pagaidām dell u-sērijas 24" pietika, lai gan jau kādu brīdi apsveru domu par 27" vairāk gan lai apstrādē atstātu rīkjoslas un pietiekami lielu attēlu redzētu, nevis dēļ lielākas izśķirtspējas. 

Sindija Liepiņapirms 3 mēnešiem

Nevis, lai drukātu vai radītu standarta izmēra bildīti, kuru kāds apskata webā, bet gan lai pati varētu aplūkot savas bildes maksimāli labā izšķirtspējā uz pietiekami liela ekrāna. Ja reiz fotografēšana ir mans hobijs un izmantoju ff kameru, kāpēc gan es sevi nevarētu nodrošināt ar normāli monitoru savam priekam.  ;)

Uldis Plintepirms 3 mēnešiem

Citēts Sindija Liepiņa
Vai tiešām, kā tas nākas, ka tā ir? Es it kā skatos uz 4k, bet gan uz 27''..

nu var jau ņemt arī 27" un 4K, bet tad  būs jāliek  Windows scaling uz saviem 150%, jo ja uzliksi 100% vai 1:1, tad viss būs tik smalks, ka neko saskatīt, līdz ar to tu to 4K potenciālu neizmanto.

p.s.

27"  2560x1440  pikseļa lielums 0.233mm

27" 4K 3840x2160, pikseļa lielums 0.1554mm

Varbūt Tev ir arī kaut kas zināms par monitora matricām/paneļiem? Pašreiz man tas diži daudz neko neizsaka, taču internetā skatos, ka tas ir diezgan būtisks apstāklis. IPS, TN, VA.. Saprotu, ka tās ir atbildīgas par to, kā tiek attēlots ekrānā redzamais, piemēram, vai mainoties skatīšanās leņķim, redzam krāsas, gaismu citādāk. Lasu, ka IPS uz šo brīdi skaitās optimāls variants bilžu apstrādei,  bet tai pat laikā skatos, ka dažādi ražotāji, piemēram, Samsung tādu nepiedāvā, kaut viss pārējais tai monitorā ir pat ļoti labs..

tas tāpēcka IPS matricas ražo LG, un tiek izmantotas dažādu brendu monitoros - LG, Dell arī Apple utt

Savukārt Samsungs savas  matricas ražo pats (SVA/PLS utt).

PLS praktiski ir "Samsung  uzlabotais IPS"" 

Citēts Uldis Mauriņš

Ņem 4K, lai pēc 2 gadiem atkal nebūtu jāpērk jaunu.

Tu to 4K arī izmanto bilžu apstrādei?

lai pilnvērtīgi izmantotu to 4K, tev ekrāna izmēram jābūt kādiem >=32"

Vai tiešām, kā tas nākas, ka tā ir? Es it kā skatos uz 4k, bet gan uz 27''..

Agnis Rainbahspirms 3 mēnešiem

Ja gribi nopietni ,tad šamo puisi paklausies,nu krieviski gan...https://alexey-shadrin.com/

Es labprāt paklausītos kaut ko nopietnu, taču angļu mēle man ir daudz tuvāka. Varbūt ir kāds ekvivalents angliski, ko paklausīties?

Uldis Mauriņšpirms 3 mēnešiem

Ar 1920x1080 izšķirtspēju monitori esot no dinozauru laikiem. 

Ņem 4K, lai pēc 2 gadiem atkal nebūtu jāpērk jaunu.

24" vai 27" ar IPS tipa matricu

ja 24" tad 1920x1080/1200 izšķirtspēju

ja 27" tad 2560x1440 izšķirtspēju

ekrāna virsma matēta

Gluži kā Haralds, izmantoju Dell U sērijas monitorus

bija U2713HM, tagad U2719D

Dainis Arbidānspirms 3 mēnešiem

Strādāju un izmantoju jebkuram darbam DELL 27" monitoru ar IPS matricu izšķirtspēja 3840x2160 ar malu attiecību 16:9... Ir ok Pirms tam bija LG 23" ar IPS ar nebija ne vainas

Haralds Dulmanispirms 3 mēnešiem

Citēts Kārlis Keisters

[quote=Haralds Dulmanis]

iespēja pārslēgt krāsu sistēmu.

Kas ar šo domāts?

[/quote]

Ja strādā ar RGB krāsu paleti, tad monitoram iestata RGB, ja sRGB, tad sRGB utt. 

Kārlis Keisterspirms 3 mēnešiem

Domāji adobe RGB un sRGB ? Kam tas vajadzīgs ja visur interenetā šā vai tā jāliek sRGB? Es savulaik arī ar šo eksperimentēju, bet galarezultāti bija identiski, arī kopējot, tik vien kā papildus ķēpa nepartraukti konvertēt uz sRGB.

Citēts Sindija Liepiņa

Varbūt kāds man var izskaidrot, kādēļ Eizo tiek uzskatīti par tik labiem? Papētīju Silvijas modeli un tur tehniskā specifikācija, cik nu daudz es no tās saprotu, bet salīdzināt jau protu, ir tieši tāda pati kā kādam Philips vai LG (kas ir lētāki). Ir arī tādi, kam ir pat dusmīgāka izšķirtspēja nekā Eizo, pārējais viss tieši tāds pats, bet cena zemāka. Vai šis varētu būt tas gadījums, kad tiek maksāts vairāk tieši tādēļ, ka tas ir "Eizo", vai tomēr ir kāda fīča, kas viņu padara labāku? ;)

Digiēras sākumā jā Eizo bija līderis kvalitātē, tos izmantoja grafiķi un bilžu apstrādātāji, profu monitori. Bet jau pirms 10 gadiem NEC bija tādi paši paneļi, tieši tādiem pat rādītājiem, tik lētāki. Pašlaik vispār neredzu jēgu tērēties Eizo, jo par DEll ražo identiskus moņus tik 2x lētākus.

Haralds Dulmanispirms 3 mēnešiem

Izmantoju Dell U-sērijas monitoru jau vairāk kā 4 gadus (modelis ir ap 8 gadu vecs), regulāri (4x gadā) kalibrēju ar Datacolor kalibratoru. Paneļa tehnoloģija LCD - 98% RGB, paneļa pamatapgaismojums realizēts uz lampām. Nepatīk 3 lietas - rij daudz elektrību, silst un aizņem daudz vietas, liels rāmis. Patīk vienmērīgais pamatapgaismojums (backlight), iespēja konfigurēt paneli ar kādu krāsu sistēmu strādā.

Otra darbastacija (Dell portable desktop) ir aprīkota ar Dell FullLED monitoru, kalibrēts, 100% RGB. Nepatīk nevienmērīgais pamatapgaismojums - stūri tumšāki. Izmantoju ļoti reti.

Mēģināju pāriet uz IPS un Retina, bet man personīgi nepatika krāsu attēlojums.

Kad skatos monitoru, tad pievēršu uzmanību cik vienmērīgs ir backlight apgaismojums, kāds tam ir krāsu attēlošanas spektrs (reālais ne teorētiskais), izmērs un izšķirtspēja, iespēja pārslēgt krāsu sistēmu.

Savulaik ar čakarēju bildes uz LCD bez IPS, nu gan vairs nemēģinātu. Tomēr ļoti nepatstāvīgs spilgtums, krāsu piesātinājums kurš mainās no skatu leņķa, tas ļoti tracina un ļoti mainīgi apstrādes rezultāti un nepārtraukta vēlme pārstrādāt bildes.

Citēts Haralds Dulmanis

iespēja pārslēgt krāsu sistēmu.

Kas ar šo domāts?

Paldies par dalīšanos savā pieredzē! :)

Diemžēl ābolītis manam maciņam par treknu, tāpēc, lai kā man arī pašai viņu gribētos, būs jāpaskatās mazliet demokrātiskākā cenu diapazonā. 

Varbūt kāds man var izskaidrot, kādēļ Eizo tiek uzskatīti par tik labiem? Papētīju Silvijas modeli un tur tehniskā specifikācija, cik nu daudz es no tās saprotu, bet salīdzināt jau protu, ir tieši tāda pati kā kādam Philips vai LG (kas ir lētāki). Ir arī tādi, kam ir pat dusmīgāka izšķirtspēja nekā Eizo, pārējais viss tieši tāds pats, bet cena zemāka. Vai šis varētu būt tas gadījums, kad tiek maksāts vairāk tieši tādēļ, ka tas ir "Eizo", vai tomēr ir kāda fīča, kas viņu padara labāku? ;)

dzintra reginapirms 3 mēnešiem

Pirms gada nopirku EIZO - 58 cm pa diagonāli, ideāls. nebija dārgs, bet neatceros - kaut kur no 500 - 700 eiro.

Eltons Eltonspirms 3 mēnešiem

Sveika, Dzintra. Kad redzēsim Tavu mākslu šeit?

Gints Kristianspirms 3 mēnešiem

Kāpēc man šķiet, ka agrāk viņai šeit bija daudz bilžu! :) Tā teikt "Haiduklaikos".. Ceru, ka nekļūdos! :)

Dace Spalviņapirms 3 mēnešiem

Nu jau kādu laiku lietoju šādu Dell P2715Q. Esmu pat vairāk kā ļoti apmierināta. :) Ja interesē sīkāk- droši, jautā ;) 

Eduards Spīlapirms 3 mēnešiem

Ja maciš atļauj, nopērc pa div a pus štukām jauno ābolīt 27-niek un galv nesāpēs vismaz gāds desmit līdz piecpadsmit. Kā arī, nebūs tā putekļkast zem gald ;) Man i 24-nieks jau gāds 12 vecs. Nevar sūdzēties ;)

Silvija Dansigapirms 3 mēnešiem

Gada sākumā iegādājos monitoru Eizo ColorEdge CS2420-BK. Uz kādiem parametriem jāskatās, nav ne jausmas. Pajautāju monitoru  speciālistam un krāsu korektoram pirms drukas un viņš ieteica šo. Izmērs - tā ir gaumes lieta. Man lielāku par 24" nevajag, jo ja ir lielāks, tad vairāk jāgroza galva :-) Pie tam - pamatā jau arī drukā A3. 

Izveidoja forumu Monitors

to top