šī bilde ir fočēta ''flash off'' režīmā   kā rezultātā spožā saules gaisma ir izdedzinājusi visu.    piemēram ja tagad jātaisa kāda reportāža saulainā dienā un lai nesanāktu vesela kaudze ar brāķiem, ir kāds knifs ko izmantot lai izvairītos no šādas lietas?  

Edgars Egliens

kā pareizi bildēt spožā saulainā dienā

Edgars Egliens
Pievienots pirms 8 mēnešiem
Fotogrāfēšanas paņēmieni
460 5

Eduards Spīlapirms 8 mēnešiem

Gulēt jūrs krastā :D

Kaspars Kurcenspirms 8 mēnešiem

Knifu nav, tie ir fotogrāfijas pamati.  
Īsā atbilde - atrodi pie kādas ekspozīcijas komplensācijas līmeņa tev nekas bildē "neizdeg" un viss būs labi.  Ja kamera švakāka, tad var uzrauties uz otru galējību - viss kas ēnā būs melns.
Par to kā uzstādīt un lietot ekspokompensāciju konkrētā kamerā var izlasīt kameras lietošanas instrukcijā.

Ja ir vēlēšanās izprast lietas būtību, kāpēc tas tā notiek, tad vajadzētu painteresēties par to kā darbojas kameru eksponometri un to režīmi.

Ja iemācās pamatlietas - diafragma, slēdzis, iso un to kā darbojas eksponometrs un baltā balansa mērīšana, tad būtībā atkrīt pilnīgi jebkādi jautājumi par to kā kaut ko pareizi nobildēt.


Edgars Eglienspirms 8 mēnešiem

paldies Kaspar :)   principā vairāk biju domājis par to kad itkā uzstādot vienā parametrus, paej pa ielu 5 metrus tālāk vai pagriezies uz otru pusi un ir cita gaisma un šie parametri vairs nav derīgi atkal jakruķī kaut kas cits :)    


Kaspars Kurcenspirms 8 mēnešiem

Kompensāciju pārlikt pēc situācijas ir ~3 sekunžu jautājums, tā kā tai nevajadzētu būt problēmai.

Edgars Eglienspirms 8 mēnešiem

Izveidoja forumu kā pareizi bildēt spožā saulainā dienā


to top